Український центр визначення параметрів обертання Землі здійснює інформаційну та технічну підтримку діяльності мережі станцій лазерної локації штучних супутників Землі (ЛЛС-мережі) України.

Українська ЛЛС-мережа створена зусиллями кількох організацій і об'єднує чотири діючих станції лазерної локації (ЛЛС-станції): Голосіїв-Київ, Сімеїз, Кацівелі, Львів.

Українська ЛЛС-мережа є реґіональною складовою міжнародної мережі, яка входить до Міжнародної служби лазерної локації (ILRS).

В Україні в експериментальному режимі функціонують ще п'ять станцій лазерної локації: Ужгород, Алчевськ, Євпаторія, Дунаївці, Харків. Також проводяться науково-технічні роботи по введенню в експлуатацію ЛЛС-станцій Полтава і Шепетівка.

З 1 січня 2005 р. куратором української ЛЛС-мережі є к.ф.-м.н., с.н.с. ГАО НАН України М.М. Медведський.

Український центр визначення параметрів обертання Землі має базу даних спостережень мережі, яка доступна тут.

Ефемериди.

Кожного дня в 15:20 за Києвом на нашому сервері робиться копія ефемерид супутників, що придатні для лазерної локаці. Файли копіюються з ftp://cddis.gsfc.nasa.gov/pub/slr/cpf_predicts/current.

Ви маєте нагоду викачати з нашого сервера єдиний файл з усіма еіемеридами(разом з Місячними),  або вибрати потрібні Вам файли ідивідуально тут.

Powereb by Repus Web Thursday the 4th. .